درباره ما

سنگ و دکوراسیون داخلی

سنگ و دکوراسیون داخلی

ایده های جالب در دکوراسیون داخلی با سنگ

دکوراسیون داخلی امروزه اهمیت خود را به سبب ایجاد محیطی جهت رفاه و آسایش و ایجاد آرامش در فضای خانه باز کرده است . در این بین فضاهای خلاقانه و بدون کپی برداری، گسترش پیدا کرده است. ایده های جالب بستگی به نوع تفکر و حالات روحی ما نسبت به محیط دارد. با گسترش تکنولوژی و اهمیت زندگی شهری و روستایی هر ساله المان های زیادی به ترندهای اصلی دکوراسیون داخلی اضافه می گردد و از طرفی المان های تکراری و قدیمی حذف می گردند .

در ایجاد و عمومی شدن یک ترند عوامل زیادی دخیل هستند که می توان به تغییر نوع سبک زندگی و اهمیت به محیط زیست اشاره نمود . سنگ ها از زمان های دور یکی از مهمترین و اصلی ترین، مواد و مصالح جهت ساختمان سازی بوده اند به طوری که بدون استفاده از سنگ امکان ایجاد یک محیط امن و بادوام میسر نخواهد بود . استفاده از سنگ ها از قدیم به عنوان دیواره ساختمان تا امروزه به عنوان اشیا تزئینی بستگی به نوع تفکر و المان های محیطی و اندیشه انسان داشته است . در این مقاله به بررسی ترندهای سال ۲۰۲۱ و کاربرد سنگ اسلب در این المان ها می پردازیم.

 • صنایع دستی

استفاده از صنایع دستی همچنان به عنوان گزینه اصلی دکوراسیون داخلی در سال ۲۰۲۱ نیز ادامه می یابد. این روش پاسخی به روند رو به گسترش استفاده تکنولوژی به صورت وسیع در فضای خانه است . در واقع سنت گرایی در صدد بازگرداندن روح قدیمی و اصیل ساده زیستی را فضای داخلی  است.

 •  رنگ های طبیعی

رنگ های اصیل و طبیعی نماد صلح و آرامش انسان با محیط است. رنگ های ملایم نظیر صورتی روشن، آبی روشن، زرد لیمویی با رنگ های متضاد ترکیب می گردند.

 •  هندسه

عناصر داخلی به صورت اشکال نامتقارن در نقاشی و مجسمه ها و مصنوعات ساختنی نمایش داده می شود.

 •  مواد طبیعی

استفاده از مواد مصنوعی و افزایش اثرات گازهای خطرناک در محیط سبب افزایش تقاضا در جهت استفاده مناسب از مواد طبیعی نظیر سنگ چوب و فلز کرده است .

 • اشکال دایره ای

مبلمان و اشکال منحنی گرد یا نیمه گرد باعث ایجاد محیطی سرشار از آرامش می گردد در این بین میزها و سبک چنینش مبلمان مورد توجه قرر گرفته است.

 • عدم تکرار

امروزه مردم علاقه مند به استفاده و سفارش المان هایی هستند که به صورت سفارشی طراحی و ساخته شده باشد. تکرار یک المان میزان توجه و ارزش محیطی آن را کاهش می دهد.

 • جزئیات خلاقانه و مینیمال

کوچکترین جزء در دکوراسیون ، مهمترین جزء است . امروزه کلیات دکوراسیون دیگر مورد توجه قرار نمی گیرد بلکه کوچکترین خراش، اشکال در دوخت پارچه، براق یا مات بودن سطحوح مورد توجه بیننده قرار دارد.

 • سنگ و گیاه

استفاده از گیاهان چندین سال به عنوان ترند دکوراسیون داخلی مطرح است در این بین تلفیق گیاه با گلدان های سنگی و خاک های طبیعی فضای داخلی را روح می بخشد.

با سنگ ترامیت بوکان بیشتر آشنا شوید.

۱۴ ایده جالب دکوراسیون داخلی با سنگ

 •   شومینه

سنگبری کوهستان،استفاده از سنگ اسلب در فضای شومینه نه تنها باعث جلوه و شکوه محیطی می شود بلکه اثر بخشی شومینه به عنوان بخش گرما ده فضای داخلی منزل را دو چندان می کننند. استفاده از آجرهای تزئینی به سبب تک رنگ بودن از ترندهای جهانی دکوراسیون داخلی خارج شده است و سنگ های اسلب به واسطه رنگ های درخشان و متنوع و طرح های طبیعی جایگزین آن قرار گرفته اند .

سنگ های تراورتن به سبب متخلخل بودن، باعث جذب رطوبت و آلودگی محیطی می شود و از طرفی تنوع رنگی بالایی ندارد. سنگ های چینی یا کریستال در دکوراسیون رنگ های سفید با طرح های ابر و باد مورد توجه قرار می گیرد . سنگ های اسلب مرمر تنوع رنگی بالا و طرح های زیبایی دارند و استفاده از مرمر در محیط آرامش فضا را دوچندان می کند اما قیمت اسلب های مرمر نسبت به انواع دیگ اسلب ها بالاتر است. سنگ اسلب مرمریت به سبب سبکی و صیقل پذیری کافی و طرح های متنوع، امروزه کاربرد وسیعی در شومینه پیدا کرده اند.

درباره انواع سنگ ترامیت بوکان بیشتر بدانید.
 • دیوارپوش

دیواره ها همواره یکی از عماصر قابل بحث در دکوراسیون داخلی ساختمان ها بوده است به طوری که هر ساله توسط ترندهای مختلف نظرات متفاوتی برای زیبایی و عدم یکنواختی این بخش مهم مطرح شده است . از  دیوارهای سفید و تک رنگ یکنواختی تا کاغذ دیواری های متنوع، دیواره ها دسخوش تغییرات مختلفی شده و گاه با ایجاد المان هایی نظیر ساعت و تابلو سعی در پوشش این خلا شده است .  ترند جهانی برای از بین بردن یکنواختی استفاده از سنگ اسلب را پیشنهاد کرده است. سنگ اسلب علاوه بر زیبایی، دوام و ماندگاری طرح های متنوعی دارد که می تواند شکوه و اثربخشی محیط را افزایش دهد.

 • آشپزخانه

شاید با اولین برخورد از سنگ های مورد استفاده در فضای آشپزخانه، کانترهای آشپزخانه را مثال بزنیم . در صورتی که فضای آشپزخانه فقط کانتر نیست و امروزه در ترندهای دکوراسیون داخلی فضاهایی که مورد توجه قرار نمی گرفته امروزه به عنوان یکی از کانون های توجه مورد استفاده دیزاینر های داخلی قرار گرفته است . دیواره های داخلی و فضاهای زیر کانتر و جزیره های آشپزخانه  از مهمترین نقاط مورد تمرکز یاد می شود.

 • تلویزیون

با گسترش تکنولوژی، استفاده از تلویزیون در فضای داخلی منزل و ساختمان های اداری محدود نگردیده است و همواره استفاده از صفحه نمایشگرهای وسیع با عرض حداقل ، مورد توجه بوده است. یکی از چالش های طراحان داخلی، دیزاین فضای پشت تلویزیون بوده است. دیواره های سفید و بدون المان از تاثیر تلویزیون در محیط می کاهد. بنابراین استفاده از مواد طبیعی در طراحی دیواره پشت تلویزیون و جانمایی مناسب مورد توجه قرار گرفته است . سنگ های اسلب از انواع موج دار و طرح دار بخصوص سنگ اسلب مرمریت ، سنگ اسلب چینی و سنگ اسلب مرمر از مهمترین پیشنهادات طراحان و دیزاینر ها جهت طراحی منحصر به فرد این قسمت از ساختمان بوده است.

 • میز

میزها در فضای اتاق نشیمن و ناهارخوری کاربرد دارند . ترند جهانی سال ۲۰۲۱ به سمت طراحی اشکال غیرهندسی و منحنی و نامتقارن گرایش پیدا کرده است . سنگ ها به سبب خاصیت ساب پذیری و صیقل پذیری می توانند در این قسمت استفاده شودند. استفاده از سنگ های گرانیت به سبب وزن مخصوص بالا محدود گردیده است و به جای آن سنگ های تراورتن ، مرمریت ، مرمر و حتی کوارتزیت و ماسه سنگ گسترش پیدا کرده است.

 •   حمام

طراحی فضای محیط های بهداشتی مستلزم استفاده از متریال های محکم و بادوام و از طرفی موثر در محیط می باشد . سنگ اسلب از معدود سنگهای طبیعی است که علاوه بر رنگ های متنوع قابلیت مقاومت در برابر رطوبت، مواد شوینده و … را دارد. در میان سنگهای اسلب : انواع سنگ های اسلب مرمریت، سنگ اسلب چینی، سنگ اسلب مرمر با توجه به طرح و رنگ های متنوع مورد توجه قرار گرفته اند. استفاده از وان های  به عنوان یکی از زیباترین بخش های دیزاین حمام مورد توجه قرار گرفته است.

 •  کفپوش

آیا سنگ اسلب در سال ۲۰۲۱ به عنوان کفپوش مورد استفاده قرار می گیرد؟ جواب این سوال مثبت است زیرا به سبب تاثیری که سنگ اسلب در زیبایی و تاثیر بصری در بیننده ایجاد می کند. همچنان سنگ اسلب به عنوان بخش هایی از کفپوش سالن ها، لابی ها و ورودی های ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد . از طرفی بوک مچ و فورمچ با اشکال هندسی ترند شده  در جهت ایجاد هارمونی در محیط همخوانی دارد .

 •  اشیاء سنگی

اشیاء سنگی مدرن یکی از مهمترین بخش های طراحی داخلی است که امروزه مورد توجه هنرمندان و دیزاینرهای داخلی قرار گرفته است . متریال های مورد استفاده می تواند چوب، فلز، سنگ و یا ترکیبی از این مواد باشد . سنگ های مرمریت به جهت نرم بودن و یکنواختی، راحت تر تراش می خورند و می توانند به راحتی صیقل بخورند بنابراین سنگ های مرمریت، بیشتر از سنگهای دیگر مورد توجه مجسمه سازان قرار گرفته است.سنگ ترامیت بوکان،ترامیت،

 • پله های سنگی

سنگ پله یکی از مهمترین بخش های ساختمان است که علاوه بر زیبایی باید در طرح یکنواخت انتخاب شود . ترند عمده در سال ۲۰۲۱ استفااده از یک نوع سنگ در اجرای پله ساختمان است یعنی علاوه بر سنگ رویی سنگ زیرپله و دیواره پله باید از یک جنس باشد و کماکان طرح یکسانی را دنبال کند.ترامیت بوکان،

با سنگ ترامیت بوکان بیشتر آشنا شوید.

 • ستون های سنگی

امروزه طرح های کلاسیک در نما به صورت گسترده ای مورد توجه طراحان قرار گرفته است . در این بین ستون های سنگی و نحوه طراحی آن علاوه بر زیبایی در عدم تکرار و تناسب با نما مورد توجه قرار می گیرد.سفیدترین سنگ نما،

 •  صراحی سنگی

صراحی های سنگی یکی از بخش های طراحی در نماهی داخلی و خارجی پله هستند که می توانند متناسب با پله طراحی شوند. صراحی های سنگی عمدتا گرد و چهارگوش تولید می شوند و دارای طول استاندارد ۷۰، ۸۰، ۹۰ تولید می باشند. از نظر ایمنی صراحی های سنگی مورد توجه انبوه سازان قرار گرفته به طوری که علاوه بر زیبایی و دوام در برابر عوامل جوی و محیطی از بادوام ترین مصالح در ساختمان سازی به کار می رود . معمولا جهت هم خوانی با محیط صراحی سنگی از جنس همان پله یا سنگ نما انتخاب می شود.

پیج اینستاگرامی صنایع سنگ کوهستان
 •  روشویی سنگی

روشویی های سنگی در طرح های کلاسیک و مدرن تولید می گردند . امروزه با توجه به محدودیت فضای طرح و اجرا سعی می شود از روشویی های کاسه ای با میزهای سنگی استفاده شود.ترامیت بوکان،

 •  گلدان سنگی

همانطور که اشاره شد ترند سال ۲۰۲۱ استفاده از موراد طبیعی سنگ شیشه و چوب و تلفیق آن با محیط طبیعت است از این رو گدان های سنگی همراه با طراحی خاصی از شیشه همراه با گیاه طبیعی یکی از ترندهای موثر در دکوراسیون داخلی است.ترامیت،

اسکوپ کردن نمای ساختمان

پروژه های سنگبری کوهستان

 •  تلفیق نورپردازی و سنگ

یکی از مهمترین خاصیت سنگ ها، هم خوانی با نورهای طبیعی و مصنوعی است. از بین تمام سنگ های طبیعی سنگ های مرمر و ترااونیکس به سبب خلوص بالا هنگام استفاده در کنار نور جلوه و شکوه محیط را بالا می برند و امروزه به عنوان یکی از مهمترین المان های طراحی شهری و داخلی محسوب می گردند. لامپ های اونیکس و جا شمعی های اونیکس یکی از بهترین روشهای نورپردازی در دیزاین داخلی است.سنگ بری کوهستان،

در صورت نیاز به دریافت مشاوره رایگان و اطلاعات بیشتر درباره سنگ های ترامیت و نحوه خرید آن ها میتوانید با ما تماس بگیرید.


درباره سنگبری کوهستان بیشتر بدانید

صنایع سنگ کوهستان

محصولات صنایع سنگ کوهستان

سنگ ترامیت بوکان،سفیدترین سنگ نما،ارزان ترین سنگ نما،ترامیت،سنگبری کوهستان،کاربرد سنگ ترامیت،فروش سنگ ترامیت بوکان در ایران،فروش سنگ ترامیت بوکان در اصفهان