درباره ما

سنگ تراورتن عباس آباد

سنگ تراورتن عباس آباد در نما

سنگ تراورتن عباس آباد در نما

برای فعالین صنعت ساختمان که مرتب قصد دارند از بهترین و به روز ترین مصالح ساختمانی استفاده کنند، خیلی مهم است که در هنگام انتخاب در نظر داشته باشند که سنگ مناسب و جدید برای نمای ساختمان کدام است تراورتن عباس آباد !!
در این راه باید تعریف مشخصی از مشخصات سنگ خوب نما داشته باشند. نمای ساختمان اولین چیزی است که از یک ساختمان به چشم می آید.

از این رو کیفیت سنگ نمای ساختمان جلوه ویژه ای به ساختمان می دهد که در شکل گیری ذهنیت در اولین بازدید هر فردی از ساختمان به شدت موثر است.

اینکه یک ساختمان برای عابرانی که از اطرافش عبور می کنند، ویژه و چشم نواز به نظر بیاید قطعا ارتباطی نزدیک با نما و به ویژه سنگ به کار رفته در نمای ساختمان دارد.

تراورتن به نوعی بهترین سنگ برای نمای ساختمان است که در این مقاله از وبسایت کوهستان قصد داریم کمی در مورد آن صحبت کنیم.

سنگ تراورتن عباس آباد به چند علت اصلی بسیار برای بکار رفتن در نمای ساختمان ها مناسب است. اولا این سنگ در مقایسه با انواع دیگر سنگ، مقاومت بالایی در برابر گرما و سرما و تغییرات دمایی و همچنین اشعه ماوراء بنقش خورشید و رطوبت موجود در هوا دارد.

البته گرانیت ها هم اکثرا همین خصوصیات را تقریبا دارا می باشند.

 

ولی در برخی از آنها رطوبت هوا می تواند باعث اکسیده شدن کانی های آهن موجود در گرانیت شده و ظاهر زیبای سنگ را از بین ببرد. از این رو باز هم تراورتن ارجحیت بیشتری نسبت به آنها دارد.

یکی دیگر از مزایای تراورتن این است که به لحاظ قیمت و هزینه مناسب ترین نوع سنگ برای سنگ نمای ساختمان است .

 

به اشتباه در بین عوام این سنگ را کم مقاومت می دانند. اما بناهای تاریخی رم باستان که بیش از ۳۰۰ سال عمر دارند نیز نمایشان از تراورتن است.

این سنگ سطحی متخلخل دارد و به همین دلیل با سیمان هماهنگی بالاتری داشته و در هنگام نصب روی دیوار بشدت خوب و ماندگار نصب می شود.

 

 

تراورتن عباس آباد از نظر رنگ در دنیا بیشتر از سنگهای سفید، کرم روشن و شکلاتی سنگ تراورتن استفاده می کنند. البته تراورتن تنوع رنگی زیادی دارد و از انواع آن می توان برای نمای ساختمان استفاده کرد.

در سالهای اخیر در کشورمان با توسعه ماشین آلات استخراج و فرآوری و مناسب سازی و برش سنگها، استفاده از تراورتن بعنوان سنگ مناسب نمای ساختمانی بیشتر هم شده است.

فرآوری نکته مهم در این فرآیند است. در گذشته تراورتن زشت ترین سنگ ها بود . اما با روشها و ماشین آلات نوین فرآوری این سنگ مناسب سازی شده و برای نمای ساختمان مناسب سازی می گردد.

 

تراورتن عباس آباداجرا و نصب سنگ در نمای ساختمان با اجرا و نصب سنگ در جاهای دیگر کاملا متفاوت است . سنگ نما در معرض تغییرات دمایی شدید قرار دارد که عادی ترین آن اختلاف دمای شب و روز است که در برخی فصول سال بشدت زیاد می شود.

 

از این رو این تغییرات دمایی در انبساط و انقباض سنگ، نکاتی را در اجرا می طلبد . اگر در نصب سنگ در نمای ساختمان، از روش دوغاب سیمان استفاده شود احتمال کنده شدن سنگ از نمای ساختمان وجود دارد.

پس باید با اسکوپ کردن سنگ نما، اتصال را محکم کرد . اگر این کار انجام نشود بعد از مدتی نیاز به پیچ کردن سنگها برای جلوگیری از ریزش آنها وجود خواهد داشت که ظاهر نما را کمی بد می نماید.

 

استحکام سنگ در نما بخصوص وقتی سنگ در ارتفاع بالا قرار می گیرد بسیار مهم تر خواهد بود. چون باید سنگ از خلل و فرج مناسبی برخوردار باشد که با دوغابی که پشتش ریخته میشود خوب چسبندگی داشته باشد.

خطر ریزش سنگ روی عابران پیاده و خودرو های عبوری بسیار جدی است و باید در نظر گرفته شده باشد. از این نظر نیز سنگ تراورتن بهترین نوع سنگ نمای ساختمان است تراورتن عباس آباد.

 

دقیقا این نکته ضعف سنگ مرمریت در مقایسه با تراورتن است . می توان با روش خشکه چینی سنگ نما را نصب کرد . یعنی پیش از نصب سنگ در نما باید پروفیل ها و نبشی های فلزی پست کار را شاسی کشی کرد و سنگها را با گیره روی شاسی محکم کرد .

 

سنگ تراورتن عباس آباد /  خرید سنگ تراورتن عباس آباد

 

Leave a comment